Sort by
Sort by

Sağlıklı Hidrasyonu Teşvik Eden Eğitim Faaliyetlerinin Desteklenmesi

Sağlıklı Hidrasyonu Teşvik Eden Eğitim Faaliyetlerinin Desteklenmesi

 

Su tüketiminin önemine inanarak, suyun sağlıklı yaşamın bir parçası olduğu konusunda toplumsal farkındalığı artırmak için halk sağlığı otoriteleri ve diğer paydaşlarımızla işbirlikleri geliştiriyoruz.

Bireyleri su içme ihtiyacı konusunda eğitmek

Tüketiciler doğru gıda seçimleri hakkında daha bilgili olmalarına rağmen, içeceklerin beslenme ve sağlık üzerindeki etkileri hakkında daha az bilgiye sahipler. Bireylerin ve ailelerin günlük olarak önerilen su tüketim miktarına ulaşmalarına ve sağlıklı hidrasyon alışkanlıklarını benimsemelerine yardımcı olacak iletişim faaliyetlerini destekliyoruz. Bu nedenle, sağlıklı hidrasyonu teşvik eden kampanyalar hayata geçirerek, halk sağlığı kurumları, akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektör ile işbirlikleri gerçekleştiriyoruz.

Bazı Örnekler

Nestlé Waters Polonya, 2015 yılından bu yana Polonya Diyetisyenler Derneği'nin (PTD) “Suyu Seçiyorum” kampanyasını destekledi. Bu 3 yıllık kamu eğitim programı, Polonya halkını daha fazla su içerek sağlığını korumaya teşvik etmek için Sağlık Bakanlığı dahil farklı paydaşları bir araya getirdi.

2016 yılında Nestlé Waters Meksika, Sağlık Bakanlığı ile beraber bireyleri su içmeye teşvik ederek “Ulusal Aile Hidrasyon Ayı” eğitim kutlamasını başlattı. Programın Meksika'daki açılış etkinliğine 40.000'den fazla kişi katılım gösterdi.

Nestlé Waters Kanada, 2015'ten beri sponsoru olduğu Le Grand Défi Pierre Lavoie (Quebec merkezli bu yardım kuruluşu) ile tıbbi araştırmaları destekledi. Gençleri sağlıklı yaşam alışkanlıklarına teşvik ederek, fiziksel aktiviteyi, iyi beslenmeyi ve sağlıklı hidrasyonun önemini vurguladı.

Nestlé Waters tarafından 30 ülkede yürütülen Project WET eğitimlerine, şirket çalışanlarımız gönüllü eğitmen olarak katılarak suyun önemi hakkında eğitimler verdiler.  Nestlé Waters Türkiye olarak yürüttüğümüz eğitimlerle bugüne kadar 5 bine yakın öğrenciye ulaşarak; suyun insan yaşamı üzerindeki etkisi, ekolojik denge için önemi ve su kaynaklarının korunmasına yönelik bilgiler paylaştık.

Sağlıklı Hidrasyonu Teşvik Eden Eğitim Faaliyetlerinin Desteklenmesi