Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestlé Pure Life “Annemden Bana” kampanyası ile Altın Mixx sahibi oldu!

Tüm Haberler
03 Aralık 2019

Dünyanın lider ambalajlı su markası Nestlé Pure Life, “Annemden Bana” kampanyası ile MIXX Türkiye tarafından Marka Farkındalığı ve Konumlandırma kategorisinde Altın MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Ödülü’ne layık görüldü. Televizyon reklamı, radyo spotu, mobil uygulama ve sosyal medya içerikleriyle desteklenen kampanya sonucunda marka farkındalığı, marka sadakati, bilinirlik ve deneme skorlarında hedeflerin üzerinde artış sağlandı.

“Annemden Bana” kampanyasının başarısını ödülle taçlandırmaktan mutluluk duyduklarını belirten Nestlé Pure Life Marka Müdürü Melike Karagöz, “Annemden Bana kampanyasını tasarlarken annelerimizin hayatımızdaki kalıcı izlerinin altını çizmeyi hedefledik. İletişim çalışmalarımızı da bu doğrultuda planladık. Özellikle Güliz Ayla’nın ‘Olmazsan olmaz’ şarkısının kampanyamıza özel aranjesi çok sevildi. Sosyal medyayı çok etkin kullanarak içeriklerimizle toplam 22 milyon kişiye erişim sağladık. Kampanyamızın gördüğü bu ilgi pazar payımızda da hedeflerimizin üstünde bir artış sağladı ve ikinciliğe yükseldik. Kalplere dokunan kampanyamızla bir de ödül almaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 8 ülkede annelerle gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda ortaya çıkan kampanya, kadınların annelerinde eleştirdikleri bazı özellikleri, aradan zaman geçip o yaşa gelince tıpatıp kendilerinde görmelerinden yola çıkıyor. Nestlé Pure Life, “Annemden Bana” kampanyası ile kadınların annelerinden aldıkları iyi özelliklerini anarak “anneme benzemekten gurur duyuyorum” demelerini hedefliyor.

Article Type