Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

S. Serdar Seyhanlı SUDER Başkanlığı’na Seçildi

Tüm Haberler
03 Aralık 2019


Ambalajlı Su Üreticileri Derneği’nin (SUDER) 9. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde SUDER Yönetim Kurulu Başkanlığına S. Serdar Seyhanlı seçildi.

Ambalajlı su sektörünün önde gelen firmalarını çatısı altında toplayan Ambalajlı Su Üreticileri Derneği (SUDER) 9. Olağan Genel Kurulu, 18 Mayıs Çarşamba günü İstanbul’da yapıldı.

Ambalajlı su sektöründeki gelişmelerin konuşulduğu SUDER Genel Kurulu’nda, derneğin 2014-2016 Yılı Faaliyet Raporu tüm detaylarıyla ele alındı. Genel Kurul’da yapılan seçimlerde S. Serdar Seyhanlı başkanlığındaki liste, yönetime seçildi.

Genel Kurul’daki seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan S. Serdar Seyhanlı, Ambalajlı Su Sektörü’nün büyümesinin tüketici bilincinin artması ile doğru orantılı olduğunu söyledi. Seyhanlı, SUDER’in yeni yönetimi olarak ilk hedeflerinin; sağlıklı ambalajlı su tüketimini artırmak ve şu an ülkemizde kişi başı yıllık ambalajlı su tüketim miktarı olan 139 lt.’yi, AB ülkeleri ile aynı seviyelere çıkarmak olduğunu kaydetti.

Genel Kurul’da seçilen Yönetim Kurulu, ilk toplantısında görev dağılımını da yaptı. Yapılan seçim sonucunda iki yıldır SUDER Başkan Vekili olarak görev yapan S. Serdar Seyhanlı, SUDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenirken, Başkan Yardımcısı da O. Gökay Gecebeği oldu.

Yapılan seçimler sonucunda SUDER Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Erikli& Nestlé Waters                       -S. Serdar Seyhanlı                - Başkan

GümüşSu                                          -O.Gökay Gecebeği               - BaşkanYardımcısı

Danone(Hayat Su)                            -YeşimGüra                            - Sayman

CocaCola (Damla Su)  -Canan Kestane                     - Üye

DellaGıda (Saka Su)                         -KürşatAbidin Apan               - Üye

İsdaş(Dağdelen Su)                          -İsmailÖzdemir                     - Üye

PınarSu                                             -HüseyinKaramehmetoğlu - Üye


Ambalajlı su sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından temeli 2000 yılında atılan SUDER’in, bugün ambalajlı su üreticisi ve tedarikçi firmalardan oluşan toplam 35 kurumsal üyesi bulunuyor. Sektör 11 bin kişiye direkt, 85 bin kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlıyor.

Article Type