Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

S.Pellegrino 3.kez “Dünyanın En İyi Genç Şefi”ni belirleyecek

Tüm Haberler
03 Aralık 2019

Tüm dünyada İtalyan yaşam stilinin ve “fine dining” konseptinin temsilcisi S. Pellegrino’nun düzenlediği Genç Şef yarışmasının 3’üncüsü için başvurular 1 Şubat’ta başladı. Yarı final ve finallerin toplam 18 ayda tamamlanacağı yarışmaya başvuranlar, “S.Pellegrino Young Chef 2018” unvanını almak için yarışacak. Yarışmaya her yıl 3 bini aşkın genç şefin ilgi gösteriyor.

Yarışmaya katılmak için 30 yaş altında olmak ve bir restoranda şef, sous chef veya chef de partie olarak en az bir yıl çalışmış olmak kriterleri aranıyor. Yarışmacılar başvurularını kendilerine ait özgün ve en iddialı yemeklerini tanıtan metin ve fotoğraf ile www.sanpellegrino.com adresi üzerinden yapabiliyor.

10 bölge finalisti Haziran’da açıklanacak

Online başvuruların tamamlanmasının ardından, İtalya’nın en önemli eğitim merkezlerinden ALMA Akademi tarafından değerlendirilerek belirlenen 10 bölge finalisti Haziran ayında açıklanacak. Bölge finalisti olarak açıklanan genç şefler Türkiye’nin yer aldığı Akdeniz Ülkeleri Bölgesi finalinde yarışacak. Akdeniz Ülkeleri Bölgesi’nde Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, Yunanistan, Malta ve İsrail yer alıyor.

Genç şeflerin başvurusuna eklediği tarifler, kalite ve farklılık gibi içerik özellikleri, malzemelerin kullanılma biçimleri, yaratıcılık, yemeğin sunumu ve şefin vizyonu olarak sıralanan 5 “Altın Kural” doğrultusunda değerlendirilecek.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için www.sanpellegrino.com adresi ziyaret edilebilir.

Article Type