Yerel Değerlerin Geliştirilmesi

Nestlé Waters doğal su kaynaklarının çevresindeki yerel halklar için birçok yerel altyapı ve ekonomik kalkınma projesi geliştirmektedir.

Ambalajlı su kadar kaynağıyla arasında sıkı bir ilişki bulunan çok az ticari ürün vardır. Bu nedenle, faaliyet gösterdiğimiz yörelerle aramızda güçlü bir kültürel bağ vardır.

Türkiye

Dünyanın kapalı alandaki en büyük fabrikalarından biri olan fabrikamız Bursa Kestel’de yer almaktadır.  Alaçam, Saitabat ve Derekızık gibi çevre köyler yerel su kaynağı tesislerinin yeniden canlandırılması ve yenilenmesi amacıyla Nestlé Waters Türkiye tarafından yapılan sürekli yatırımdan faydalanmışlardır.

Bölgede yaşayan nüfusa güvenli su temin etmeye ek olarak bu yatırımlar kırsal kesimdeki 400 hektardan fazla tarlayı kapsayan yerel sulama sistemlerinin verimliliğinin geliştirilmesini sağlamaktadır.

Fabrikamızda bölge halkına istihdam sağlamanın yanı sıra, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çeşme, okul yapımlarına destek olmakla birlikte, yine bölge halkına yönelik doğru sulama, ilaçlama gibi önemli konularda düzenli eğitimler düzenlenmekte, eğitim sertifikaları verilmektedir.

Bölgedeki faaliyetlerimiz ve bölgeye olan katkılarımızın değerlendirmesini yapmak ve halkın memnuniyetini sorgulamak amacıyla düzenli olarak bir takım araştırmalar yapıyor, anketler düzenliyoruz. Bağımsız 3. Parti bir kuruluş tarafından 2013 yılında yapılan bir araştırma bölge halkının %85’inin bölgedeki bulunurluğumuzdan, bölgeye yönelik katkı ve desteklerimizden memnun olduğunu gözlemliyoruz.