Sort by
Sort by

S. Pellegrino gastronomi dünyasının gelişimini desteklemeye devam ediyor

food


S. Pellegrino gastronomi dünyasının gelişimini desteklemeye devam ediyor

Dünyanın önde gelen markalarından S.Pellegrino, daha önce başlatmış olduğu #SupportRestaurants hareketi kapsamında “World’s 50 Best Restaurants” organizasyonunun ev sahipliği yaptığı “50 Best for Recovery” zirvesinin başlangıç etkinliğini düzenleniyor.

13 Ekim Salı günü dijital ortamda gerçekleştirilecek “Food Meets Hope”etkinliği, restoran topluluğunu gelecek için umut ve pozitif mesajlar etrafında bir araya getirmeyi planlıyor.

The World’s 50 Best Restaurants (Dünyanın en iyi 50 restoranı) oluşumunun “50 Best for Recovery” zirvesi, S. Pellegrino’nun ana sponsorluğunda, 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. “50 Best for Recovery” zirvesi, restoran sektöründe öğrenilenlerin paylaşılması, en iyi uygulamaların tanıtılması ve pandemi sonrası gastronomi dünyası için öngörülerin sunulması için küresel gıda topluluğunu dijital ortamda bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Zirvenin başlangıç etkinliği olan “Food Meets Hope”, restoran sektörünün yeniden yapılandırılması, iyileştirilmesi ve yeniden canlandırılması konularını ele alacak. S. Pellegrino tarafından organize edilecek olan başlangıç etkinliği 3 farklı tema altında, 13 Ekim Salı günü saat 17.00’de (Türkiye saati) The World’s 50 Best Restaurants Facebook kanalında yayınlanacak.

“Food Meets Hope” un iyileşme temalı oturumu dünyanın dört bir yanındaki katılımcıları, 50 Best Recovery Grant (En İyi 50 İyileşme Bağışı) almış birkaç restorana götürecek. Uluslararası şeflerin ilham verici paylaşımlarıyla, böylesi zor bir dönemde bu bağışın gastronomi dünyası için ne anlama geldiği paylaşılacak.

Daniela Soto-Innes ve Ivan Brehm de dahil olmak üzere farklı şeflerden oluşan bir panel şeklinde kapsayıcılık teması ile düzenlenecek ikinci oturum, şeflerin restoranlarında kapsayıcılık hakkında son öğrendikleri ve sektör hakkındaki umutları da dahil olmak üzere bunların mutfak kültürü üzerine yansımasından oluşacak.

Değerlendirme temalı üçüncü oturum, dünyanın en ünlü üst düzey şeflerinden Richard Ekkebus, Dominique Crenn, Tim Raue gibi isimlerin gerçekleştireceği açılış konuşmalarına ev sahipliği yapacak. Oturum katılımcıları yeniden kapıların açılması, iş hayatı ve çevresel sürdürülebilirlik dahil sürdürülebilirlik hakkındaki düşüncelerini paylaşacaklar.

Ayrıca yeniden açılma, pandemi sürecindeki öğretiler, sürdürülebilirlik, kapsayıcılık gibi konulara geniş şekilde yer vermek ve bu konuları daha ayrıntılı şekilde keşfetmek amacı ile S.Pellegrino, Zirve boyunca ‘Vision of Recovery Insta Live’ (iyileşme vizyonu instagram canlı) serisini de gerçekleştirecek. Daniel Humm ve Bjorn Frantzén'in de aralarında olduğu iyi şeflerle Instagram canlı sohbetleri takvimi, The World’s 50Best Instagram channel (Dünyanın En İyi 50 En İyi Instagram kanalında) ‘50 Best and Fine Dining Lovers’ gazetecileri tarafından sunulacak.

‘Foot Meets Hope’ için detaylı bilgiye, S.Pellegrino’nun www.sanpellegrino.com resmi websitesi ile Facebook ve Instagram hesaplarından ulaşılabiliyor.