Sort by
Sort by

Temiz ve Güvenli Suya Erişim Sağlamak

Temiz suya erişim sağlamak

 

Nestlé, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi tarafından kabul edilen insani su ve sanitasyon hakkını kesin olarak desteklemektedir. Nestlé Waters olarak, yerel topluluklardaki nüfusun güvenli içme suyuna erişimini sağlamak için çalışıyoruz. Ayrıca Nestlé olarak, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi (WBCSD) iş yerinde güvenli su, sanitasyon ve hijyen (WASH) taahhüdünün imzacısı olarak ve bu inisiyatife katılan ilk şirketlerden biriyiz. Bu taahhütle de 2.7 milyon çalışanının suya ve sanitasyona güvenli ulaşımına yardımcı oluyoruz.

Neden Önemli?

Güvenli suya, sanitasyona ve hijyene (WASH) erişim en temel insan hakkıdır. Ancak sadece 10 kişiden 7'si güvenle yönetilen içme suyuna sahipken, her 10 kişiden 4'ü ise güvenli yönetilen sanitasyon servisine sahiptir.  (WHO/Unicef) Global bir şirket olarak, bu durumu adreslemek ve insanların yerel ihtiyaçları ve kaynakları çerçevesinde temiz ve içilebilir suya ulaşmalarına destek olmak adına yetkinliklerimizin olduğunu biliyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Nestlé olarak 2019 yılında, toplumların ihtiyaçlarını daha iyi anlamak adına CRP'yi (Topluluk İlişkileri Sürecini) hayata geçirdik. Amacımız, toplumsal ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap vermek istiyoruz.

Nestlé Waters olarak biz de dolum tesislerimizin çevresindeki yerel toplumlarla ilişkilerimizi güçlendirmek için CRP'yi uygulamaya başladık. Bu süreç, 2020 yılında tüm Nestlé pazarlarında uygulanacak.