Sort results by
Sort results by

Yerel Topluluklar İçin Uzun Vadeli Taahhütlerde Bulunmak​

Yerel Topluluklar İçin Uzun Vadeli Taahhütlerde Bulunmak

 

Nestlé Waters olarak, su gibi paylaşılan bir kaynağın yönetiminde yer alan karmaşık konuların çözümlerini tanımlamak, uygulamak ve değerlendirmek için tüm ilgili paydaşlara uzun vadeli taahhütlerde bulunmanın gerekli olduğuna inanıyoruz. Su, çevre, tarım ve toplum arasındaki ilişki hiç bu kadar net olmamıştı. Büyük bir topluluğun içinde yer alan oyunculardan sadece birisi olarak, hem operasyonlarımız hem de birlikte çalıştığımız toplumlar için uzun vadeli bir vizyon geliştiriyoruz.

Gençliğe yatırım...

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)'ne göre her 5 genç bireyden 2'si işsiz veya sahip oldukları işten elde ettikleri kazanç yetersiz (yoksulluk sınırında). Nestlé olarak, genç nesillerine bir gelecek sunamadıkları takdirde toplumların sürdürülemeyeceğine inanıyoruz. Önemli küresel bir iş veren olarak, bu konuda farklılık yaratacağımıza inanıyoruz. 2017 yılında, küresel gençlik inisiyatifimiz olan, Nestlé needs YOUth'u dünya çapında başlattık. Dünya çapındaki 10 milyon gence 2030 yılına kadar iş imkanları sağlamayı hedefliyoruz.

Nestlé Waters Türkiye olarak, dolum tesislerimiz için iş gücü ihtiyacımızı başta bulunduğumuz çevredeki paydaşlarımız arasından önceliklendiriyoruz. Hali hazırda iki dolum tesisimizde 50'den fazla çalışma arkadaşımız faaliyet gösterdiğimiz bölgeden istihdam edilmiştir.